Ataki nerwicy - czym są i jak sobie z nimi radzić?

Pokonaj nerwicę lękową. W tym dziale, dowiesz się wszystkiego na temat nerwicy, a także - porozmawiasz z innymi osobami mającymi problem z tym zaburzeniem. Poznaj nerwicowe historia innych osób.
Krzysiek
Posty: 11
Rejestracja: 14 lip 2020, 11:21
Lokalizacja: Warszawa

Ataki nerwicy - czym są i jak sobie z nimi radzić?

Post autor: Krzysiek »

Czołem forumowicze! Cieszę się że mogę tutaj przebywać razem z Wami. To świetne miejsce dla osób mających ogromny problem życiowy, jakim jest nerwica lękowa. Moje pytanie do wszystkich z Was: Jak wyglądają ataki nerwicy lękowej i jak sobie z nimi radzicie?
Myślę że będzie to pomocny post dla wielu osób z nerwicą.... im więcej wiedzy sobie przekazujemy, tym lepiej.
Tym bardziej że tego nie da sie wyleczyc tabletkami.
Może @Kamil coś doda?
Nerwicowiec na całego.

tomcio74
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2023, 12:59

Re: Ataki nerwicy - czym są i jak sobie z nimi radzić?

Post autor: tomcio74 »

Ataki nerwicy lękowej zazwyczaj polegają na silnym odczuwaniu lęku, który sprawia, że organizm zaczyna dosłownie wariować. Serce bije bardzo szybko, oddech przyśpiesza, chory wpada w panikę. Dlaczego tak się dzieje? Jest to tak zwany atawizm. Chodzi o to, że w czasach prehistorycznych lęk umożliwiał człowiekowi przetrwanie. Wobec zagrożenia (np, atak dzikiego zwierzęcia) lęk wprowadzał organizm w stan gotowości do walki lub ucieczki. Dziś mechanizm, który odziedziczyliśmy po pradawnych przodkach, do niczego się nam nie przydaje, a niemożność rozładowania silnego lęku i związanych z nim reakcji fizjologicznych w naturalny sposób sprawia, że pojawia się panika i bardzo złe samopoczucie. Jak sobie z tym radzić? Otóż, najlepiej będzie udać się do psychoterapeuty, który zaleci odpowiednie leczenie. W ostateczności można leczyć się u psychiatry - niestety na ogół szkodliwymi dla zdrowia lekami. Jednak, można też spróbować naturalnych sposobów, takich jak praca z oddechem, czy też innych technik relaksacyjnych. Na ogół jednak, LINK USUNIĘTY powinna być leczona u specjalisty, gdyż w przeciwnym przypadku może z czasem prowadzić do rozwoju depresji, a także do prób samobójczych.

naczelny
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2022, 11:08

Re: Ataki nerwicy - czym są i jak sobie z nimi radzić?

Post autor: naczelny »

oddychaniu. Powtórz dla siebie, że atak nerwicy zakończy się i że jesteś w stanie go przezwyciężyć.

Odczuj swoje ciało - Skoncentruj się na odczuwaniu swojego ciała i zauważ, jakie odczucia towarzyszą atakowi nerwicy. Przypomnij sobie, że to tylko odczucia i że nie stanowią one zagrożenia dla Twojego życia.

Znajdź wsparcie - Skontaktuj się z bliską osobą, terapeutą lub liniami telefonicznymi pomocy, aby uzyskać wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.
Daję namiar do gabinetu psychologicznego i psychiatrycznego online LINK USUNIĘTY Taka wizyta jest łatwijesza niż wizyta stacjonarnie, nie musisz nawet wychodzić z domu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nerwica Lękowa - dyskusja ogólna”