Sposoby na pokonywanie lęku - skuteczne, z życia wzięte

Pokonaj nerwicę lękową. W tym dziale, dowiesz się wszystkiego na temat nerwicy, a także - porozmawiasz z innymi osobami mającymi problem z tym zaburzeniem. Poznaj nerwicowe historia innych osób.
Bartii
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2020, 5:50

Sposoby na pokonywanie lęku - skuteczne, z życia wzięte

Post autor: Bartii »

Cześć!
Chciałbym zapytać Was, jakie macie skuteczne sposoby na pokonywanie lęków które się w was pojawiają, które metody są najskuteczniejsze i przynoszą natychmiastową ulgę?

Wiem że droga do wolności od lęku jest bardzo długa, natomiast są sposoby by sobie w danej chwili pomagać, np. poprzez leki.
Będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi!!

Łukasz
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, 5:50

Re: Sposoby na pokonywanie lęku - skuteczne, z życia wzięte

Post autor: Łukasz »

Cześć Bartii,
Skuteczne metody na pokonywanie lęku... a powiedz, o jaki rodzaj lęku ci chodzi, kiedy on występuje, w jakich okolicznościach, z jaką intensywnością, czy powoduje coś jeszcze np. drżenie rąk, bóle brzucha, obstrukcję itp?

Ja praktykuję medytację tybetańską. Wyciszanie się działa na mnie (i nie tylko) znakomicie.
Jest to bardzo dobra droga, i nie jest sztucznym tłumikiem nerwicy. Polecam ci ą do przetestowania!

Posłuchaj tego, w totalnej ciszy, najlepiej na słuchawkach, staraj się nie myśleć. Zostaw swój mózg w spokoju. Po prostu się wsłuchaj i głęboko oddychaj.

https://www.youtube.com/watch?v=x6UITRjhijI

Daj znac czy to na ciebei działa :)

Ala31.07
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:17

Re: Sposoby na pokonywanie lęku - skuteczne, z życia wzięte

Post autor: Ala31.07 »

Hej 😊 dobrym sposobem na pokananie lęku jest wyciszenie się,ja wiem jak to strasznie brzmi - niedorzeczne bo jak się wyciszyć jeżeli w koło wali się świat 😉 ale naprawdę działa , po pierwsze uspokój oddech + przynajmniej spróbuj 😔możesz też skupić uwagę na czymś innym, np licz od 100 do 0 możesz też w trakcie liczenia dzielić te liczby ,dodawać , odejmować,jest to ciężkie do opanowania 🤔jestem w trakcie prób i porażek ale próbuje ☺️mówią też żeby spróbować zadzwonic do kogoś i rozmawiać...ale niewiem 😓 ja bym chyba nie umiała,Ty natomiast jeżeli potrafilbys to czemu nie😅😁no i jak dla mnie podstawa jest powtarzać sobie że to tylko lęk!!! Nie zabije cię,nie umrzesz ,a za kilka minut wszystko przejdzie,powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nerwica Lękowa - dyskusja ogólna”