Wiecznie marznę

Porozmawiajmy na dowolne tematy. Odnajdźmy wiele wspólnych tematów do rozmów.
stars
Posty: 15
Rejestracja: 17 paź 2022, 8:09

Wiecznie marznę

Post autor: stars »

Od jakiegoś czasu pracuje cały czas w zimnie tzn jest tam jakieś 12-15 stopni max. Cały czas marzne, najgorzej znoszą to moje stopy i ręce. Cały czas zdretwiale, sine, w stopach przez 8 h nie mam czucia bo mam tak zamrożone, od tego zimna i niedopływu krwi do stóp zrobily mu się bolące ranki i czerwone opuchniecia na czubkach palców stóp. Byłam u lekarza i mam skierowanie już do chirurga naczyniowego. Ale nim tam się dostanę minie duuużo czasu (taka służba zdrowia ). Z internetów czytałam że to może być choroba / zespół Reynauda. Jak to leczyć? Może powinnam zmienić pracę... A może histeryzuje i przejdzie samo...?

Zzz
Posty: 24
Rejestracja: 01 kwie 2022, 19:32

Re: Wiecznie marznę

Post autor: Zzz »

Koniecznie konsultacja z reumatologiem. Jeśli to objaw Raynauda to stosuje się profilaktykę, farmakoterapie a w ciężkich przypadkach leczenie operacyjne. Ale w pierwszej kolejności diagnostyka, bo nie ma co się nakręcać.
na to są tabletki, które usprawniają mikrokrążenie, ale nie pamietam teraz nazwy, najlepiej iść prywatnie, żeby odrazu mogli Ci zrobić usg doplera kolorowe.

A jesli chodzi o sposoby na rozgrzanie się w domu to
ciepłe mleko z miodem
LINK USUNIĘTY - w Leroy Merlin dostaniesz energooszczędne modele
herbata imbirowa

okms
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2023, 12:15

Re: Wiecznie marznę

Post autor: okms »

A możę masz jakiś problem z krążeniem? W niektórych przypadkach osoby, które mają zaburzenia krążenia mają problem z marźnięciem w zimie. Moja mama ma na przykład słąbe krążenie i od kiedy pamiętam jest jej zimno.

Poza wspomnianymi tutaj sposobami, polecam zioła:
https://loremvit.pl/herbata-na-pobudzenie/

Ta herbatka pomoże Ci poprawić ogólną kondycje organizmu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy o wszystkim”