„Nowa Ziemia” - Eckhart Tolle

Polecane książki dotyczące rozwoju duchowego / duchowości.
Awatar użytkownika
K@MIL
Administrator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2020, 22:22
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

„Nowa Ziemia” - Eckhart Tolle

Post autor: K@MIL »

W „Nowej Ziemi” Eckhart Tolle w sposób prosty i piękny przedstawia duchowe przypowieści zaczerpnięte z wielu kultur, aby znaleźć i oświetlić Jedyną Prawdę, na którą wskazują: „Najwyższy we mnie; ja w Najwyższym”. Forma (świat materialny) przenika nicość (powierzchnie, świadomość, ducha, Boga). Jeśli tak wiele kultur może zgodzić się, że my, jako forma, jesteśmy przesiąknięci duchem, to dlaczego doświadczamy tak wielkiej izolacji i cierpienia?

Tolle stwierdza, że cierpienie powstaje, gdy ego zupełnie utożsamia się z formą:

fizyczną: uwarunkowania osobiste, społeczno-duchowe z przeszłości (takie jak płeć, status społeczny i rasa),
uczuciową: nagromadzony dyskomfort emocjonalny,
myśli: przekonania, wymagania i poglądy.
Autor uważa, że to zapomnienie tworzy schizmę między tym, co widzimy, a królestwem perspektywy – albo ducha. Owa schizma jest produktem przestarzałej egoistycznej świadomości.

Czy to znaczy, że ego jest złe? Stosujemy je jako narzędzie identyfikacji z formą. Tak doświadczamy świata i angażujemy się w niego! Tolle nie uważa, że ego jest złe, ale sugeruje, że nie jest to już konieczna siła napędowa.

Według autora niezbędne jest, aby nasza świadomość ego ewoluowała. Nie zmusza nas, abyśmy przestali myśleć, ale byśmy przestali identyfikować się z naszym myśleniem. Nie namawia nas też, żebyśmy przestali cierpieć, ale abyśmy uznali je za posłańca, by zyskać świadomość. Jak możemy to zrobić, gdy cierpimy? Tolle oferuje alternatywę dla identyfikacji i obrony naszych starych form fizycznych, uczuć i myśli. Nazywa to Przebudzonym Działaniem i określa trzy sposoby jego realizacji. Jeśli nie jesteś w stanie podjąć przynajmniej jednego z nich, bez względu na to, co robisz, stwarzasz cierpienie dla siebie lub innych.

Eckhart Tolle jest urodzonym w Niemczech pisarzem, mówcą i nauczycielem duchowym. New York Times nazwał go „najpopularniejszym pisarzem duchowym w narodzie”. Jest autorem bestsellerów „Potęga teraźniejszości" i „Nowa Ziemia”. Przez wiele lat żył jako włóczęga, „w stanie głębokiej błogości”, aż w końcu przeniósł się do Ameryki Północnej, gdzie zaczął pisać swoją pierwszą książkę.
Załączniki
e tholle nowa ziemia.jpg
e tholle nowa ziemia.jpg (28.41 KiB) Przejrzano 578 razy
Nerwica Lękowa / https://nerwicalekowa.pl /Nerwica nie wraca. To my wracamy do niej!

Wróć do „Książki o duchowości”