„Potęga teraźniejszości” – E. Tholle

Polecane książki dotyczące rozwoju duchowego / duchowości.
Awatar użytkownika
K@MIL
Administrator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2020, 22:22
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

„Potęga teraźniejszości” – E. Tholle

Post autor: K@MIL »

Jedna z najważniejszych w moim życiu książek, która otworzyła mój umysł bardzo szeroko i na wyższy poziom duchowości. Koniecznie powinieneś ją przeczytać skoro tutaj jesteś.


„Potęga teraźniejszości” – E. Tholle

We współczesnym świecie ogromne tempo życia wiąże się nierozerwalnie ze stresem i licznymi przypadkami depresji. Czy tak musi być? Otóż niekoniecznie. W książce „Potęga teraźniejszości” Eckhart Tolle, słynny nauczyciel duchowy, pokazuje nam, jak żyć szczęśliwie i w zgodzie z samym sobą. Bo osiągnięcie wewnętrznego spokoju i harmonii jest w zasięgu każdego z nas i wcale nie musi być rzeczą trudną. Należy tylko odejść od utartych schematów myślenia, które niepotrzebnie pogłębiają obawy i lęki oraz, ogólnie rzecz ujmując, psychiczny dyskomfort człowieka.
Książka ta pokazuje drogę ku oświeceniu i adresowana jest do tych, którzy drogą tą pragną podążać. To doskonała propozycja dla tych, którzy chcą odmienić swoje życie i potrzebują przewodnika, który im w tym pomoże. Inspirowana jest filozofią mistrzów aikido. Droga ta wymaga zatem koncentracji i wejścia w sferę życia, w której nie ciążą czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości.
To poruszająca, mądra i inspirująca lektura. Stworzona przez autora, który został uznany przez Watkins Review za najbardziej wpływowego na świecie autora książek o duchowości. Z resztą Eckhart Tolle jest sam w sobie postacią niezwykłą. Studiował psychologię, filozofię i literaturę na Uniwersytecie Londyńskim. Studia doktoranckie odbył natomiast na słynnym Uniwersytecie Cambridge. Nie jest przedstawicielem żadnej religii ani też wyznawcą jakiejś jednej, konkretnej szkoły filozoficznej. W swych pracach oczywiście inspiruje się rozmaitymi nurtami, jednak stara się wydobyć z nich to, co naprawdę ważne jest dla ludzi pragnących zmienić na lepsze swoje życie.
Nerwica Lękowa / https://nerwicalekowa.pl /Nerwica nie wraca. To my wracamy do niej!

Wróć do „Książki o duchowości”