Strona 1 z 1

Leki na nerwicę lękową

: 02 cze 2020, 10:48
autor: K@MIL
Nerwica lękowa to jedno z najpopularniejszych zaburzeń dzisiejszego świata. Chorują na nią miliony osób. Większość ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić samodzielnie - sięga po leki różnego typu. Nerwica jest zaburzeniem lękowym. Według lekarzy psychiatrów oraz psychologów, walkę z nerwicą należy rozpocząć od odpowiednio dobranych leków i ich dawkowania.

Niniejsza strona, jest kompedium wiedzy na temat leków na nerwicę lękową, nerwicę natręctw. Leki na nerwicę używane są również w leczeniu depresji, ta zaś jest wynikiem skrajnej bezsilności. Na tej stronie, przedstawimy Wam leki na zaburzenia psychiczne. Będą to najpopularniejsze medykamenty, przepisywane przez lekarzy psychiatrów. Leki na nerwicę, wchodzą w skład leków na choroby psychiczne. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, lekarz dobiera odpowiedni lek, i odpowiednią dawkę.

Alprazolam

Alprazolam – organiczny związek chemiczny, triazolowa pochodna benzo-1,4-diazepiny. Stosowany jako lek psychotropowy. Wykazuje szybkie i silne, lecz krótkotrwałe działanie przeciwlękowe, uspokajające, miorelaksacyjne, przeciwdrgawkowe oraz amnestyczne.

Citalopram

Citalopram – lek przeciwdepresyjny z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Wprowadzony do światowego lecznictwa w 1989 roku przez duńską firmę farmaceutyczną H. Lundbeck pod nazwą handlową Cipramil, w postaci bromowodorku.

Escitalopram

Escitalopram – organiczny związek chemiczny, S-enancjomer citalopramu, który jest dotychczas najbardziej selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny, klasyfikowany jako allosteryczny inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny.

Sertralina

Sertralina – organiczny związek chemiczny, lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI, stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, oraz zespołu lęku napadowego, zespołu lęku pourazowego i zespołu lęku społecznego.

Wortioksetyna

Wortioksetyna – organiczny związek chemiczny, pochodna arylopiperazyny, stosowany jako lek przeciwdepresyjny. Wprowadzony na rynek w 2013 roku przez koncerny farmaceutyczne Lundbeck i Takeda pod nazwą Brintellix.

Hydroksyzyna

Hydroksyzyna – organiczny związek chemiczny, wielofunkcyjna pochodna piperazyny, lek uspokajający i przeciwuczuleniowy z grupy antyhistaminików I generacji, zsyntetyzowany i wprowadzony do lecznictwa pod nazwą handlową Atarax przez belgijską firmę UCB w roku 1956.

Diazepam

Diazepam – organiczny związek chemiczny, lek psychotropowy z grupy pochodnych benzo-1,4-diazepiny. Został zsyntetyzowany w 1959 przez Leona Henryka Sternbacha, wprowadzony zaś do lecznictwa w 1963 przez koncern farmaceutyczny Hoffman-La Roche.

Wenlafaksyna

Wenlafaksyna – wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny stosowany jako lek przeciwdepresyjny. Ze względu na mechanizm działania zaliczany do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny.

Perazyna

Perazyna – organiczny związek chemiczny, pochodna fenotiazyny zawierająca łańcuch boczny z pierścieniem piperazyny. Stosowana jako lek przeciwpsychotyczny. Ma zrównoważony profil terapeutyczny, jest zaliczana do leków o umiarkowanej sile działania.