Leki na nerwicę lękową

Forum dotyczące "leków na nerwicę" , lista medykamentów, które skutecznie tłumią/ wygaszają nerwicę lękową "do czasu". Dowiedz się wszystkiego na temat stosowania "leków na nerwicę". Uzyskaj informacje odnośnie osób biorących leki, czy warto po nie sięgać, oraz jakie występują skutki uboczne zażywania leków na nerwicę lękową.
Awatar użytkownika
K@MIL
Administrator
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2020, 22:22
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Leki na nerwicę lękową

Post autor: K@MIL »

Nerwica lękowa to jedno z najpopularniejszych zaburzeń dzisiejszego świata. Chorują na nią miliony osób. Większość ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić samodzielnie - sięga po leki różnego typu. Nerwica jest zaburzeniem lękowym. Według lekarzy psychiatrów oraz psychologów, walkę z nerwicą należy rozpocząć od odpowiednio dobranych leków i ich dawkowania.

Niniejsza strona, jest kompedium wiedzy na temat leków na nerwicę lękową, nerwicę natręctw. Leki na nerwicę używane są również w leczeniu depresji, ta zaś jest wynikiem skrajnej bezsilności. Na tej stronie, przedstawimy Wam leki na zaburzenia psychiczne. Będą to najpopularniejsze medykamenty, przepisywane przez lekarzy psychiatrów. Leki na nerwicę, wchodzą w skład leków na choroby psychiczne. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, lekarz dobiera odpowiedni lek, i odpowiednią dawkę.

Alprazolam

Alprazolam – organiczny związek chemiczny, triazolowa pochodna benzo-1,4-diazepiny. Stosowany jako lek psychotropowy. Wykazuje szybkie i silne, lecz krótkotrwałe działanie przeciwlękowe, uspokajające, miorelaksacyjne, przeciwdrgawkowe oraz amnestyczne.

Citalopram

Citalopram – lek przeciwdepresyjny z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Wprowadzony do światowego lecznictwa w 1989 roku przez duńską firmę farmaceutyczną H. Lundbeck pod nazwą handlową Cipramil, w postaci bromowodorku.

Escitalopram

Escitalopram – organiczny związek chemiczny, S-enancjomer citalopramu, który jest dotychczas najbardziej selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny, klasyfikowany jako allosteryczny inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny.

Sertralina

Sertralina – organiczny związek chemiczny, lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI, stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, oraz zespołu lęku napadowego, zespołu lęku pourazowego i zespołu lęku społecznego.

Wortioksetyna

Wortioksetyna – organiczny związek chemiczny, pochodna arylopiperazyny, stosowany jako lek przeciwdepresyjny. Wprowadzony na rynek w 2013 roku przez koncerny farmaceutyczne Lundbeck i Takeda pod nazwą Brintellix.

Hydroksyzyna

Hydroksyzyna – organiczny związek chemiczny, wielofunkcyjna pochodna piperazyny, lek uspokajający i przeciwuczuleniowy z grupy antyhistaminików I generacji, zsyntetyzowany i wprowadzony do lecznictwa pod nazwą handlową Atarax przez belgijską firmę UCB w roku 1956.

Diazepam

Diazepam – organiczny związek chemiczny, lek psychotropowy z grupy pochodnych benzo-1,4-diazepiny. Został zsyntetyzowany w 1959 przez Leona Henryka Sternbacha, wprowadzony zaś do lecznictwa w 1963 przez koncern farmaceutyczny Hoffman-La Roche.

Wenlafaksyna

Wenlafaksyna – wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny stosowany jako lek przeciwdepresyjny. Ze względu na mechanizm działania zaliczany do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny.

Perazyna

Perazyna – organiczny związek chemiczny, pochodna fenotiazyny zawierająca łańcuch boczny z pierścieniem piperazyny. Stosowana jako lek przeciwpsychotyczny. Ma zrównoważony profil terapeutyczny, jest zaliczana do leków o umiarkowanej sile działania.
Nerwica Lękowa / https://nerwicalekowa.pl /Nerwica nie wraca. To my wracamy do niej!

Wróć do „Leki na nerwicę lękową”