Nerwica natręctw myślowych

Wszystko na temat nerwicy natręctw. Obsesyjne myśli i zachowania, przyczyny, skutki, pomoc. Napisz swoją historię, i poznaj historie innych zaburzonych.
Ula
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2020, 20:10

Nerwica natręctw myślowych

Post autor: Ula »

Witam! bardzo bym chciała pogadać z kimś kto ma lub pokonał nerwicę natręctw myślowych. To jest jakiś dramat cholerny!! Licze, że znajdzie się tutaj ktoś kto na to cierpi i wspólnie pomożemy sobie nawzajem.... błagam, odezwijcie się!!! :oops: :oops: :oops: :oops:

Boguslawa63
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2021, 5:09

Re: Nerwica natręctw myślowych

Post autor: Boguslawa63 »

Cześć zaglądasz tu jeszcze? Ja mam nerwicę lękową i myślę że może i nerwicę natręctw bo po kilkadziesiąt razy ma dzień mierzyłam ciśnienie .Zaczęło się od tego że po kilku latach brania określonego leku na nadciśnienie lekarz bezmyślnie zmienił mi lek który okazał się za mocny ,ciśnienie było bardzo niskie a ja przerażona że coś mi się stanie ciągle zmieniałam dawki leku i w końcu po długim czasie doszłam do tego że boję się zmierzyć ciśnienie i to co zobaczę a jednocześnie ciągle mierzyłam .Byłam na terapi lekami ponad rok ,przeszło na kilka miesięcy .Gdy ponownie wróciły lęki i myśli że na pewno za którymś razem dostanę udaru poszłam inną drogą.Czytalam bardzo dużo i uspokoiłam się wewnętrznie wiedząc jaki jest mechanizm powstawania lęków,prowadziłam dziennik myśli i każdą negatywną myśl zastępowałm pozytywną.Potrafilam po pewnym czasie bez zapisywania wyłapywać te negatywne myśli .Bardzo jednak pomogło mi zaakceptowanie mojego stanu pozwolenie sobie na przychodzący lęk,przecież w końcu i tak odchodził . Przechodziłam nad tym do porządku dziennego i starałam się czymś wtedy zająć ręce i uwagę ,najczęściej wychodziłam do ogrodu i sprzątałam.Lęk odchodził szybko.Jedną z najważniejszych rzeczy jest jednak medytacja często z intencją i wizualizacja .Wyciszyła mnie bardzo ,zmieniła mnie wewnętrzne ,cały mój sposób myślenia.Dzisiaj widzę że wychodzę z tego ,jest coraz lepiej ,ale to długa praca nad sobą , jednakże jest to możliwe.Jesli chcesz to mogę opisać Ci moją walkę dokładniej i od czego zaczynałam Wszystko jest możliwe ,zawsze warto spróbować .Pozdrawiam

Mariusz
Posty: 12
Rejestracja: 19 cze 2020, 9:06

Re: Nerwica natręctw myślowych

Post autor: Mariusz »

Ja bardzo dużo słucham utworów medytacyjnych i tonacji solfeżowych. Niesamowicie mi pomagają. A do tego książka POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI. Nie mniej jednak fobie nie ustają... i chciałoby się napisać WALKA TRWA, ale to przecież nie może być walka, tylko świadoma AKCEPTACJA... Trudna sprawa ta nerwica.

ALEX COULTURE MEDITATION - Polecam serdecznie (SPOTIFY), na youtube też chyba kilka utworów jest, ale brak tych z marca tego roku, są wyrąbane w kosmos... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nerwica natręctw - Zaburzenia obsesyjno - kompulsywne”